18.10.2019

E Explore

На Закарпатті ФСБ як радіація. Ми їх не бачимо, а вони тут

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

За пацифістську позицію, зайняту в баталіях між Києвом і Будапештом, він заробив імідж "сепаратиста". За лайку на адресу Уляни Супрун його зненавидів політичний бомонд.

 

Після повернення з Луганщини, роз'їденої "російською весною" та симпатіями до РФ, він управляє регіоном, де, як мінімум, у кожного десятого жителя є паспорт ЄС.

 

В інтерв'ю "Українській правді" губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль розповів про "угорську весну" на Закарпатті, підривну роботу спецслужб РФ, військову базу в Береговому, місію ОБСЄ, про ставлення до Надії Савченко і улюблене лайливе слово українською.

 

 

Губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль

Пиво, водка, віскі. ОБСЄ

– Повідомлення МЗС Угорщини про місію ОБСЄ на Закарпатті наробили багато галасу. Павло Клімкін заявив, що Будапешт "переступив червону лінію". Чи потрібні, на вашу думку, спостерігачі ОБСЄ на заході України?

 

– Як зайцю стоп-сигнал! ОБСЄ знаю по Донбасу. Крім конфліктних ситуацій нічого з ними не було. До роботи – лодирі. Тільки сидять в ресторанах – пиво, водка, віскі. Нахрін вони нам тут потрібні? Я буду категорично проти.

 

Це організація, яка себе бездарно показала на Донбасі. Де їхні досягнення? Вони когось визволили з полону, щось зробили? ОБСЄ буде тільки обузою на Закарпатті.

 

– Гаразд, ОБСЄ викреслюємо. Чи потрібна інша міжнародна структура, яка б моніторила ситуацію, як того вимагають угорці?

 

– Тут є КМКС ("Товариство угорців Закарпаття" – УП) та "Демократична спілка угорців". Цього достатньо (для моніторингу – УП). Вони мають прямий зв’язок з Будапештом, є постійні візити. Ми нічого не скриваємо. Кажемо: "Так, є проблеми, але у Будапешта та Києва, а не у Закарпаття з Угорщиною".

 

Ми до всіх нацменшин відносимося з однаковою повагою. Вони всі – громадяни України. Ми хочемо, щоб вони нікуди не їхали.

 

У Будапешта аналогічне бажання. Він їм допомагає тут, щоб вони не їхали з Закарпаття. Якщо десятки тисяч в один день переїдуть, це буде економічний, гуманітарний, соціальний колапс для маленької Угорщини.

 

– Така політика сусідів виглядає доволі єзуїтською.

 

– У Будапешта дуже ревностне відношення до своєї "національної меншини" за кордоном. Це – їхній пріоритет. У нас компактно проживає 150 тисяч угорців. Ще 1 мільйон 200 тисяч – в Румунії, 500 тисяч – в Словаччині. Якщо порахувати їх всіх, в світі буде мало не більше 15 мільйонів.

 

Але в мене інше питання: хто забороняє Києву піклуватися про своїх? Хоча б забрати українців з непризнаних республік, де низький рівень життя: Придністров’я, Абхазії, Осетії, Карабаху. Тим більше, що у нас кожний рік списуються з мапи України десятки й десятки сіл. В Росії існує програма переселення "соотєчєствєнніков", а у нас такої, нажаль, немає.

 

– Так, але ж Україна не лізе зі своїм статутом до сусідів!

 

– Спитайте у творців українських законів. Візьмемо, наприклад, закон "Про нацменшини". В шостій статті чітко сказано: держава гарантує створення національно-культурних автономій. Так що ви хочете від Угорщини та їх посадових осіб, якщо такі закони прийняли в Україні?

 

Коли ми показуємо це в Києві, вони кажуть: "Що це за дебіл написав?!". Так, вибачте, підписано президентом України 25 червня 92-го року. Скоріше за все, це був пан Кравчук.

 

"Як ви переплутали стюардесу с льотчицею?"

– Скільки, за вашими даними, угорських паспортів на руках у жителів регіону?

 

– Знаєте, це в Закарпатті вже ніхто не скриває (Ярослав Галас, помічник Москаля, підказує: приблизно 100 тисяч – УП). Для простих громадян ніякої відповідальності немає. Подвійне громадянство не загрожує нацбезпеці в регіоні.

 

Конституція говорить, що в Україні існує єдине громадянство. А що далі? Ця норма має бути розвинена в закон. Але в законі "Про громадянство" нічого такого немає. Вона чітко прописана тільки в законі "Про держслужбу".

 

Самые свежие новости на нашем портале будь первым.

 

Быстрые ссылки