15.09.2019

E Explore

НАВІЩО СТЕПАНУ КУБІВУ ХАБАРНИК «ЗІ СТАЖЕМ»?

Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

Всі добре пам’ятають псевдореформу, яку придумало Міністерство економічного розвитку і торгівлі в сфері інтелектуальної власності. Було багато красивих промов під телекамери і чимало яскравих постів чиновників у фейсбуці. Але… На тих самих розмовах все і закінчилось.
Жоден пункт вищевказаної «реформи» не був виконаний. Чи то втілювати її в життя було нікому, чи то вся ця «реформа» з самого початку протирічила здоровому глузду. Хто зна. Як кажуть – час і прокуратура розсудить.
Як би там не було - Державну службу інтелектуальної власності цинічно знищили, а натомість нічого не створили. Вірніше, створили так званий департамент інтелектуальної власності, який був придуманий з єдиною метою – працевлаштувати безробітного волонтера Мініч, яка зробила при баскетболісті-міністрі блискучу кар’єру – за декілька тижнів з волонтера і радника перетворилась на директора вищезгаданого департаменту.
Після того як і без того слабка економіка України стрімко полетіла вниз міністра-баскетболіста відправили на спорт майданчик грати в баскетбол, а в його крісло приземлився математик Степан Кубів добре відомий українцям «ефективним» керуванням Національного банку, в результаті чого гривня за кілька днів злетіла з 7 до 18 гривень. В нормальній країні за такі математичні канделябри відправляють за грати, але то в нормальній країні. Ми ж з вами живемо не в цивілізованій Європи і навіть не в Китаї (де за таке ставлять до стінки), а в Україні.
Після того як вигрібати із Національного банку вже стало нічого, математик Степан Кубів вирішив змінити посаду і зайнятись Міністерством економічного розвитку і торгівлі. Благо там є де розгулятись.

Але, як кажуть – один в полі не воїн. Всюди потрібні свої люди. Тому, довго не вагаючись, міністр Кубів пані Мініч звільнив, а на її місце призначив добре відомого за часів УЕФА 2012 злодія і хабарника Валерія Жалдака. Причому призначив як то кажуть по «безпределу», грубо нехтуючи законодавством України.
Як і з ким Валерій Жалдак поцупив гроші за часів УЕФА розберуться правоохоронні органи. Як кажуть - всьому свій час. Масштаби злочину були такі, що ця справа ще не скоро попаде в архів, попри надії і сподівання Валерія Жалдака. Подібні фокуси не забуваються, абсолютно за все рано чи пізно прийдеться відповісти.
Але повернемось від УЕФА до наших баранів, тобто до Валерія Жалдака, який в червні 2017 року був призначений Степаном Кубівим на вакантну посаду директора департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України БЕЗ ПРОВЕДЕННЯ ВІДПОВІДНОГО КОНКУРСУ!Призначення на посаду Валерія Жалдака на посаду директора департаменту інтелектуальної власності відбулось тишком – нишком, шляхом переведення з попередньої посади директора департаменту міжнародного торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції, що Є ГРУБИМ ПОРУШЕННЯМ ТА СУПЕРЕЧИТЬ ст. 22 закону України «Про державну службу».
Відповідно до п. 1 ст. 22 закону України «Про державну службу», з метою добору осіб, здатних професійно виконувати посадові обов'язки, проводиться конкурс на зайняття вакантної посади державної служби (далі - конкурс) відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 5 ст. 22 вказаного Закону, передбачається, що у разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації державного органу переведення державного службовця на рівнозначну або нижчу (за його згодою) посаду в державному органі, якому передаються повноваження та функції такого органу, здійснюється без обов'язкового проведення конкурсу.
Оскільки, в період призначення Валерія Жалдака на посаду директора департаменту інтелектуальної власності, ніякої реорганізації в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі не відбувалось, а посада директора департаменту була створена, а отже була вакантною, конкурс повинен був бути оголошений, що передбачає п. 1 ст. 22 закону України «Про державну службу», і проведений у відповідності до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 (далі – Порядок).
Але великому комбінатору Степану Кубіву на законодавство України завжди було глибоко начхати. Навіщо проводити конкурс, якщо є своя людина? А якщо ще, не приведи Господи, на конкурс подасть документи якась розумна і фахова людина, яких, до речі, в сфері інтелектуальної власності на Україні чимало? Що тоді? Такого Степан Кубів допустити не міг.
Відповідно до вимог Порядку метою проведення конкурсу є добір осіб, здатних професійно виконувати посадові обов’язки. Те що Валерій Жалдак нічого не тямить в питаннях інтелектуальної власності і до моменту свого призначення ніколи не чув про інтелектуальну власність – математика Кубіва не хвилювало. «Розбереться», - мабуть так подумав міністр, а за сумісництвом ще й перший віце-прем’єр України пан Кубів. Ну і що з того, що у новопризначеного директора департаменту Валерія Жалдака відсутня професійна (спеціалізована) освіта у сфері інтелектуальної власності, що свідчить про відсутність у нього належної професійної компетенції, знань, умінь та навичок, необхідних для належного виконання ним посадових обов’язків? Головне, що свій, не підведе!
В чому Валерій Жалдак дійсно дуже швидко розібрався – так це в тому як збирати дань з організацій колективного управління, деребанити гроші авторів та вимагати винагороду за «правильні рішення» апеляційної палати.

Про який розвиток сфери інтелектуальної власності може іти мова, коли на її чолі стоїть некомпетентний, патологічно жадібний інтриган «зі стажем», який незаконно займає посаду, оскільки був призначений з порушенням норм чинного законодавства, зокрема, закону України «Про державну службу» та Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246?
Хіба за це гинули хлопці на Майдані, щоб такі як Валерій Жалдак жирували і незаконно займали теплі посади? Хіба Вам, пане міністр, не соромно за такі кадрові призначення? Хоча про який сором тут може йти мова? Гроші понад усе!
Ми сподіваємось на те, що Національне агентство України з питань державної служби та відповідні правоохоронні органи звернуть увагу на інформацію викладену у цій статті і перевірять законність заняття Валерієм Жалдаком теплого крісла. Не за горами той час, коли дії Валерія Жалдака і його покровителя отримають відповідну правову оцінку. На цей раз відкупитись не вдасться!

Самые свежие новости на нашем портале будь первым.

 

Быстрые ссылки