18.10.2019

E Explore

В Іспанії заарештували українського хакера, чиє угруповання викрало з банків понад €1 млрд

Рейтинг:  4 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда не активна
 

Заарештований Денис К. очолював групу комп'ютерних шахраїв, яка грабувала банки в 40 країнах світу. За даними іспанської поліції, особливо активно зловмисники атакували недержавні фінансові установи Росії

 

Поліція Іспанії за підтримки Європолу та ФБР затримала главу злочинного кіберсиндикату, який із 2013 року атакував не менше ніж 100 фінансових установ у 40 країнах світу, викравши загалом понад €1 млрд. Про це 26 березня повідомила прес-служба Європолу.

 

Хакери використовували шкідливе програмне забезпечення Carbanak і Cobalt. Вони надсилали в банки фішингові листи, дістаючи доступ до внутрішньої мережі і систем управління банкоматами.

 

Після цього злочинці програмували банкомати на видавання готівки в певний час.

 

Готівкові суми хакери вкладали у придбання цінних речей і криптовалюти.

 

Як пише іспанське видання El Mundo з посиланням на міністерство внутрішніх справ країни, затриманий ватажок угруповання – 34-річний українець Денис К. Він жив анонімно в Аліканте, арешт відбувся 6 березня.

 

За даними іспанського МВС, К. стояв за організацією хакерських атак на всі без винятку недержавні банки Росії, багато з яких було пограбовано. Він знав, що російські фінансові установи, як правило, використовують застарілі антивіруси, зазначає газета.

 

Російська фірма Kaspersky оголошувала нагороду в розмірі $1 млн за впіймання ватажка хакерів.

Самые свежие новости на нашем портале будь первым.

 

Быстрые ссылки